Zimski športni dan

Letošnja zima je s snegom radodarna. Zato smo si učenci PPVI III. – IV stopnje PPVI, organizirali športni dan v dveh delih. V sredo smo se odločili za pohod in se podali proti Novemu mestu. Pešpot smo prehodili mimo vrtnarije, Grma, čez Kandijski most in že smo bili v mestu. V mestu smo si ogledali trgovine in njihove izložbe, banke, ogledali smo si cerkev Frančiškanov, predvsem nam je bila všeč njihova arhitektura. Šli smo tudi mimo glasbene šole in Rotovža. Bil je sončen dan, našo pot smo zatem nadaljevali mimo Novega trga, proti šoli. Dan je minil res hitro.

Danes, v četrtek, pa smo odšli na sankanje. Po malici smo si oblekli topla oblačila za na sneg, se zaščitili s kapami, rokavicami, in pot na sankališče. V kleti smo si izposodili šolske sani in jupi, že smo se dričali. Sneg se je sicer malce stopil, a vseeno smo se sankali, se kepali, in seveda izdelali smo tudi sneženega moža. Danes so se nam pridružili tudi učenci PPVI I. –II. stopnje, pa tudi učenci NIS. Čas je hitro minil in malce rdečelični, premočeni, smo se najprej preoblekli, zatem pa nam je prijalo »pravo kmečko kosilo«, ki so nam ga ta dan pripravile naše kuharice.

Sicer pa fotografije govorijo same zase.

Sestavila in zapisala:

Nataša Oven

{phocagallery view=category|categoryid=348|
limitstart=0|limitcount=100|detail=3|displayname=0|
displaydetail=3|imageshadow=shadow 1}

Ta vnos je bil objavljen v 2014 - 2015, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.