OBISK SREDNJE LESARSKE ŠOLE

V četrtek, 10. decembra 2015, smo se učenci 8. razreda odpravili na Šolski Center Novo mesto. Sprejel nas je g. Gorše, ki nas je na začetku seznanil z bistvenimi informacijami o Šolskem centru Novo mesto, podrobneje pa nam je predstavil poklice obdelovalec lesa, mizar in lesarski tehnik. Da smo dobili vtis, kako velik je Šolski center Novo mesto, smo si ga ogledali tudi sami. Sprehodili smo se mimo glavnega vhoda, jedilnice, knjižnice, obiskali svetovalno delavko go. Žnidarčič in si ogledali različne delavnice, v katerih imajo dijaki praktični pouk. Izvedeli smo tudi, da se na Šolskem centru izobražuje več tisoč dijakov in študentov. Ker nas je zanimala predvsem srednja lesarska šola, smo si podrobneje ogledali njihove delavnice. G. Gorše nam je predstavil različne stroje in pripomočke, ki se uporabljajo pri obdelovanju lesa. Po celotni predstavitvi smo se dela lotili tudi sami. Vso površino lesenih pručk smo obdelali z brusnim papirjem, nato pa smo pručko s pomočjo profesorja tudi sestavili. Pručke smo odnesli s seboj v šolo, kjer bomo pri pouku tehnike in tehnologije poskrbeli še za poslikavo in primerno zaščito.

Vsi učenci in učitelji smo bili z obiskom zelo zadovoljni. Še enkrat hvala Srednji gradbeni, lesarski in vzgojiteljski šoli za sprejem in prijetno gostovanje.

Blanka Stariha

Ta vnos je bil objavljen v 2015 - 2016, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.