MLADI FOTOGRAFI IN MEDIJSKI USTVARJALCI

Pri medijskem krožku spoznavamo fotoaparat in digitalno kamero.

Pri fotografiranju se učimo izbrati zanimiv motiv, nastaviti in uporabiti pravilno funkcijo fotoaparata, treniramo pravilno postavitev telesa. Pri tem spoznavamo šolo in lepe detajle, ki so skriti v njej. Nastale fotografije se učimo prenesti na računalnik ter jih s pomočjo programov preoblikovati.

Z digitalno kamero urimo veščine nastopanja pred kamero in veščine dobrega snemalca za kamero, in sicer s prostimi nastopi ter vnaprej pripravljenimi intervjuji. Videoposnetke, ki pri tem nastanejo, spreminjamo z računalniškim programom Windows Movie Maker.

V galeriji si lahko ogledamo fotografije, nastale pri medijskem krožku. Iz fotografij drevesa pri kipu Dragotina Ketteja bodo učenci naredili kratek film, ki bo prikazoval to drevo v vseh letnih časih. Na ostalih fotografijah so zanimivi detajli iz različnih prostorov ali iz okolice šole.

Ta vnos je bil objavljen v 2015 - 2016, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.