PLANICA 2016

V četrtek, 17. 3. 2016, si je skupina učencev naše šole ogledala prvo od štirih tekem svetovnega pokala v smučarskih poletih v Planici.

Na pot smo se odpravili že zelo zgodaj in se tako izognili veliki gneči, ki je vladala na poti od Jesenic vse do Planice. Prostor za ogled poletov smo našli na glavni tribuni, kjer se je otrokom kmalu pridružil tudi slovenski predsednik  Borut Pahor.

Že v poizkusnem skoku smo lahko občudovali naše izvrstne smučarje skakalce. Peter Prevc je vse sotekmovalce preskočil kar za deset metrov. Nihče ni dvomil, da bo na koncu zmagal, čeprav je bil po prvi seriji šele tretji. Glasno smo navijali za vse skakalce, ko pa so poleteli naši orli, je bilo ozračje naravnost fantastično. Zlili smo se s skoraj 30 tisoč navijači, videli 500. skok japonskega skakalca Kasaia in na koncu navdušeno zapeli himno ob Prevčevi zmagi in Kranjčevem 3. mestu.

Po končani tekmi smo si ogledali še ostale skakalnice v Planici ter se malo kepali in nastavljali toplim sončnim žarkom.

Vse lepo kar prehitro mine. Še sreča, da se spet in spet ponovi. Vsi upamo, da se naslednje leto spet vrnemo.

Učenci z učiteljicami Ksenijo, Gabi in Darinko

Ta vnos je bil objavljen v 2015 - 2016, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.