BLAZINICE TOLAŽBE – PLAN PROJEKTA

V tem šolskem letu se bodo učenci skupaj z učiteljicami iz 4. in 6./7. razreda NIS ter 4./5. stopnje PPVI pridružili dobrodelnemu projektu »Blazinica tolažbe«, ki ga je v širši slovenski prostor vpeljala policistka Stanislava Zupanc.

Pri tem projektu nastajajo ročno sešite blazinice, sestavljene iz 14 kosov blaga v obliki šestkotnikov. Za izdelavo blazinic je potrebno kar nekaj spretnosti in velika mera vztrajnosti, da nastane ličen izdelek. To blazinico policisti nato uporabijo pri svojem delu in jih dajo otrokom v stiski.

Na uvodnem srečanju nas bo obiskala pobudnica projekta, ki nam bo prinesla potrebni material za začetek šivanja. V načrtu imamo mesečna srečanja s policistko, v sklopu katerih nam bo priskočila na pomoč pri izdelavi blazinic ter nam priskrbela material. Zadali smo si cilj, da bo vsak učenec do konca leta ročno sešil eno blazinico. Ko bodo blazinice sešite, jih bomo uradno predali policistom. V tem letu načrtujemo obisk Policijske postaje Novo mesto.

CILJI:

• razvijanje ročnih spretnosti (striženje papirja po obliki, šivanje blazinic),
  • razvijanje socialnih veščin (druženje skupin iz dveh programov šole),
  • vključevanje v lokalni prostor (sodelovanje v dobrodelnem projektu – pomoč otrokom v stiski),
  • povezovanje šole z ustanovami v domačem kraju (s policijo).

Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Blazinice tolažbe. Zaznamek za trajno povezavo.