KROMPIRJADA

Danes, 17. oktobra, smo imeli na šoli krompirjev dan, kjer smo delali izdelke in jedi iz krompirja.

Najprej pa je bilo potrebno izkopati krompir na šolskem vrtu. Izkopavanja so se pridno lotili učenci učiteljic Marjete in Darinke ter »devetarji«. Pri učiteljici Ksenji so učenci, pod budnim očesom učiteljice, spekli krompirjev zavitek. Učiteljici Dajana in Barbara sta pripravili krompirjeve košarice. Z učiteljico Adriano so njeni učenci pripravili polivko za pečen krompir. Medtem ko so vsi v gospodinjski učilnici pridno pekli in kuhali, pa je učitelj Borut spekel krompir na žaru kar na šolskem igrišču. Pri tem mu je najbolj pomagal Drilon. Tibor, Gašper in Enis so sami spekli krompir v žerjavici. Andraž in David sta skrbela za »catering« – to pomeni, da sta pripravila mize in klopi.

Prvi, drugi, tretji in četrti razred so medtem naredili iz krompirja štampiljke in tiskali na papir. Učiteljica Gabi je s štampljkami potiskala ruto.

Na koncu je sledila še degustacija vseh jedi. Vse smo pridno pojedli in bilo je zelo okusno.

Sestavil: Gašper, 5./6. stopnja

Fotografirala: Maja, 8. r

Pregledala in uredila: Laura Zrilić

Več o dogodku si lahko preberete TUKAJ.

Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Projekt PDU, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.