OBISK SREDNJE STROJNE ŠOLE

V torek, 5. decembra 2017, so učenci 9. razreda obiskali Srednjo strojno šolo na Šolskem centru Novo mesto. Najprej so si samostojno ogledali varilsko delavnico g. Janeza Gašpirja, ki je na šoli profesor praktičnega pouka. Nato jim je profesor predstavil različne postopke varjenja in pripomočke, ki jih pri tem uporabljajo. Izvedeli so, da v podjetjih ne varijo samo ljudje, ampak tudi roboti, ter da so iz kovinskih konstrukcij narejene tudi stavbe v Novem mestu. Spoznali so zaščitno opremo in se v nadaljevanju sami preizkusili v varjenju na različnih varilnih aparatih. Za zaključek so se nekateri naučili uporabljati napravo, ki preko čitalca slike v pločevino vreže predloženo sliko. Profesor je za demonstracijo uporabil natisnjeno sliko konja, ki je bil učencem tako všeč, da so se dogovorili, da izrežejo vsakemu enega. V zahvalo so tudi učenci 9. razreda profesorju podelili darilce za spomin.

Hvala Srednji strojni šoli Novo mesto za sprejem in g. Janezu Gašpirju za predstavitev svojega dela.

Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.