SPROŠČANJE OB ZVOČNI KOPELI

V torek, 5. 12., smo četrtošolci z veseljem sprejeli povabilo učiteljice Ksenije ter odšli v likovno učilnico. Sprva smo mislili, da bomo likovno ustvarjali. Vendar smo se motili. Učiteljica Ksenija nas je najprej posedla okrog mize ter nam predstavila tibetanske posode. Videli smo jih prvič. Ko pa nam je učiteljica nanje še zaigrala, smo bili čisto presenečeni, kakšne zanimive zvoke oddajajo te čudežne posode. Vendar presenečenja še ni bilo konec. Učiteljica nas je prosila, naj se usedemo na blazine. Nato je odgrnila pregrinjalo in nam predstavila gong – še eno tibetansko glasbilo, ki je bilo tokrat uglašeno za otroška ušesa. Nanj je najprej zaigrala ona, nato pa smo lahko poskusili tudi vsi mi. Bilo je zelo zabavno – tako igrati kot tudi poslušati čarobne zvoke ter se prepustiti zvočni kopeli.

Učiteljica Ksenija, hvala lepa za čarobnost!

Zapisala Gabriela Maček

Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno, Zadnje novice. Zaznamek za trajno povezavo.