PLAY ATTENTION

Play Attention je naprava za urjenje pozornosti in koncentracije namenjena otrokom, mladostnikom in odraslim z motnjo pozornosti in koncentracije. Je pripomoček, s pomočjo katerega učenec izboljšuje ohranjanje svoje pozornosti, zmanjšuje vpliv motenj, izboljša pomnjenje, omogoča hitrejše opravljanje nalog ter izboljšuje spretnosti organiziranja. Računalniški program vsebuje več različnih iger, ki jih učenec igra s pomočjo svoje koncentracije. Ta se meri s senzorji v napravi, ki si jo učenec nastavi na roko. Koncentracijo lahko ves čas igre spremljamo tudi na računalniškem ekranu. Učenec napravo uporablja individualno največ 30 minut ob prisotnosti svetovalne delavke, ki učenca opazuje ter ga po potrebi vodi in usmerja. Učenčev cilj je, da doseže vsaj 75 % koncentracije ter tako napreduje na naslednjo stopnjo igre. Posledično se po določenem času redne uporabe izboljša učenčeva koncentracija in pozornost tudi pri aktivnostih doma in v šoli.

Hvala Krki, d. d., ki nam je nakup tako dragocenega pripomočka tudi omogočila.

Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Svetovalna služba. Zaznamek za trajno povezavo.