PROJEKTNI TEDEN “PRAVLJIČNO DREVO” – 2.DAN

Drugi dan projektnega tedna smo začeli ob glasbi, petju in plesu po pravljičnih notah naše učiteljice Darinke, ki nas je že presenetila z novo pesmijo o drevesu. Zaplesali smo okrog drevesa pred šolo, nato pa se nasmejani odpravili na kratek pohod po Mrzli dolini. Med pohajanjem po travniku smo opazovali naravo, poslušali petje ptic ter se ustavili na klopcah pod drevesi. Počitek smo izkoristili za branje pravljice Trije velikani, ki jih bomo poskušali z ročnimi spretnostmi upodobiti na drevesih pred šolo. Po prihodu v šolo smo se lotili dela – najprej smo si ogledali različne motive, kako lahko okrasimo drevesa in druge predmete v naši okolici s kvačkanimi in pletenimi motivi. Ugotovili smo, da imamo že veliko narejenega, zato smo se lotili kombiniranja vzorcev ter ustvarjanja velikanov. Seveda smo kot pravi mojstri  načrt za velikane najprej narisali na papir, nato pa se lotili dela s škarjami, kvačkami in spretnimi prsti. Popoldan je minil hitro ter se kot bi mignil, prevesil v večer, ko smo dan zaključili s pogovorom o drevesih in velikanih. Le o katerih pravljicah bomo sanjali danes…..
zapisala Gabriela Maček
Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.