29. SEPTEMBER – DELOVNA SOBOTA

Zadnja sobota v septembru je bil lep, sončen, le malo vetroven dan –  kot nalašč za dan dejavnosti. Učenci in zaposleni na naši šoli smo se lotili urejanja okolice šole. Učitelj Borut in hišnik Marko sta, s pomočjo učenca 9. razreda Tilna, očistila spodnje parkirišče in za lažje parkiranje narisala črte za parkirna mesta.  Za šolo, kjer bomo uredili kurišče, smo izkopali zemljo. V okolici šole smo pograbili in pospravili odpadlo listje ter pometli asfaltne površine. Odpadlo listje smo pospravili v visoke grede. Očistili smo zaletišče ter razrahljali in očistili mivko v doskočišču za skok v daljavo. Počistili in uredili smo tudi gredico okoli spomenika Dragotina Ketteja ter jo zasadili z reso in mačehami. Očistili smo tudi zeliščni vrt in ga uredili za novo rastno sezono. Najmlajši smo s pomočjo učiteljic pobirali smeti v okolici šole. Dopoldne je v delovnem in ustvarjalnem vzdušju hitro minilo. Po opravljenem delu smo bili zelo veseli, zadovoljni in ponosni, ker smo opravili veliko koristnega dela.

Ta vnos je bil objavljen v arhiv, Zadnje novice. Zaznamek za trajno povezavo.