PRAVLJIČNO JUTRO

V torek, 2. oktobra, smo pouk začeli pravljično – pridružili smo se namreč projektu Nacionalni mesec skupnega branja 2018, katerega glavni namen je dolgoročno dvigniti bralno kulturo in bralno pismenost vseh prebivalcev Slovenije.

Prvo šolsko uro smo tako brali pravljice, se pogovarjali o prebranem, raziskovali pravljični svet ter se družili s sošolci. Učenci PPVI ter učenci 1., 2. in 3. razreda so prisluhnili avtorski pravljici Darinke Pirc Škrat Gorjanček in njegove prigode, ki jo je doživeto prebrala Nataša Jakše. Darinka je pravljico približala učencem še z lutkovno uprizoritvijo. Na fotografijah si lahko ogledate, kako lepo nam je bilo.

Ta vnos je bil objavljen v 2018 - 2019, Dogaja se, Knjižnica, Knjižnične novice. Zaznamek za trajno povezavo.