BRANJE NE POZNA MEJA – prvo branje

V letošnjem letu bo naša šola preko projekta Branje ne pozna meja povezana z OŠ Pećine iz mesta Rijeka na Hrvaškem, kjer bodo tokom leta brali v hrvaščino prevedene knjige slovenske pisateljice Dese Muck.

V omenjeni projekt smo se v letošnjem šolskem letu vključili učenci in razredničarka
6. razreda. V petek, 9. 11. 2018,  smo pričeli z branjem knjige Pripovedke iz davnine, ki jo je napisala hrvaška pisateljica Ivana Brlić-Mažurantić. Vodja projekta, knjižničarka Damijana Karlič, je izbrala in nam brala zgodbo Ribič Palunko in njegova žena. Ker je zgodba zelo dolga, smo prebrali samo prvi del, jo obnovili ter ilustrirali.

Ta vnos je bil objavljen v 2018 - 2019, Branje ne pozna meja, Knjižnica, Knjižnične novice, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.