POLICIST LEON NA OBISKU

V ponedeljek, 3. 2. 2020, nas  je ponovno obiskal policist Aleš.  V imenu policista Leona.

Danes smo se pogovarjali o zelo resnih temah. Prva tema, o kateri smo se pogovarjali na našem srečanju je bila o tem, kaj storiti, če nam kdo ponuja tablete. Iz razlage, ki je bila podprta s fotografijami, smo se naučili, da nikoli ne uživamo tablet in drugih snovi, ki jih za naše «boljše« počutje ponujajo ali prodajajo osebe brez vednosti staršev ali nasveta zdravnika. S tovrstno ponudbo je vedno potrebno obvestiti odrasle. Zatem smo naš pogovor nadaljevali o tem, kako ravnamo, če srečamo neznanca. Policist nam je svetoval, da: gremo samo z ljudmi, ki jih poznamo, ali pa z dovoljenjem staršev; ničesar ne smemo jemati od ljudi, ki jih ne poznamo; v šolo je potrebno iti vedno po isti poti, ki jo poznamo; domov je vedno potrebno priti ob uri, ki so jo določili starši; če opazimo neznanca, je o tem potrebno obvestiti učitelje in starše. Poleg tega smo veliko besed povedali tudi o neznancih na internetu. Ne smemo pozabiti, da so spletni prijatelji v resnici tujci, neznanci; starši morajo biti obveščeni o spletnih prijateljih; osebnih podatkov nikoli ne posredujemo na internetu; na internet nikoli ne pošiljamo svojih fotografij in še veliko zelo koristnih nasvetov.

Veliko je bilo vprašanj in policist Aleš je nanje z veseljem odgovoril. Naše srečanje je resnično hitro minilo in dogovorili smo se za naslednjega.

O današnjem dogodku naj spregovorijo naše fotografije.

Sestavila in zapisala: Nataša Jakše, koordinatorica projekta na šoli

Ta vnos je bil objavljen v 2019 - 2020, Policist Leon svetuje, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.