BRANJE Z AMNESTY INTERNATIONAL SLOVENIJE

Letošnja Noč knjige, ki jo organizira založba Sanje 23. aprila, je razmeram primerno potekala nekoliko drugače kot prejšnja leta. Sodelovali so učenci 8./9. razreda, 5. st. PPVI in 6. st. PPVI. V dogovoru z Amnesty International Slovenije smo brali nagrajeno knjigo nemške avtorice Anje Tuckermann Nusret in krava. Zgodba govori o dečku s Kosova, ki živi z babico in dedkom, starši pa so na delu v Nemčiji. Nusret pogreša mamo in očeta, hkrati pa preživlja lepo otroštvo obkrožen z živalmi. Knjiga je polna hrepenenja, ločitev in ponovnih srečanj, težkih odločitev. Z učenci smo se pogovorili o vsebini, nekateri so Nusretu napisali pismo, drugi pa so zgodbo samo ilustrirali. Izdelke smo predstavili v jedilnici.

Hvala AI Slovenije za odlično knjigo, ki bo obogatila šolsko knjižnico in pomagala našim učencem, da bodo na svet gledali v drugačni luči.

Ta vnos je bil objavljen v 2020 - 2021, Dogaja se, Knjižnica, Knjižnične novice, Noč knjige. Zaznamek za trajno povezavo.