Knjižnični red

Knjižnica izpolnjuje svoje naloge do uporabnikov tako, da:

– jih seznanja z uporabo knjižničnih in informacijskih virov

– daje informacije iz šolske zbirke podatkov in katalogov

– daje v uporabo knjižnično gradivo in ga izposoja

Uporabniki šolske knjižnice so učenci, delavci šole in občani, ki se včlanijo v knjižnico.

Z vstopom v šolo postanejo vsi učenci tudi člani knjižnice. Pridobijo člansko številko in pravico do storitev, ki jih ponuja knjižnica.

Knjižnica je odprta po urniku, ki visi na vhodnih vratih knjižnice in je objavljen na spletni strani šole.

Uporabniki se morajo v knjižnici ravnati po knjižničnem redu.

V knjižnico ni dovoljeno prinašati hrane, pijače. Uporabniki se morajo vesti kulturno, ne smejo preglasno govoriti, vpiti, prepovedana je uporaba mobilnih telefonov.

S knjižničnim gradivom, opremo in napravami je treba skrbno ravnati. Kdor knjižnično gradivo izgubi ali poškoduje, ga mora nadomestiti z novim ali plačati zanj odškodnino.

Knjižnično gradivo, ki si ga učenci ne morejo sposoditi na dom:

– periodični tisk

– bibliografije, enciklopedije, leksikoni

– neknjižno gradivo ( cd-romi, zgoščenke, DVD – ji)

Rok za vrnitev izposojenega gradiva je 14 dni, po potrebi se lahko podaljša.

Šolska knjižničarka Damijana Karlič

Ta vnos je bil objavljen v Splošna obvestila. Zaznamek za trajno povezavo.