Predstavitev projekta

V šolskem letu 2011/2012 smo se vključili v projekt Shema šolskega sadja – to je ukrep skupne kmetijske politike Evropske unije v sektorju sadja in zelenjave. V letošnjem šolskem letu ga nadaljujemo. Namen ukrepa je spodbuditi uživanje sadja in zelenjave ter hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže.

Evropska unija namenja državam članicam oziroma izbranim šolam finančno pomoč (6€ letno na učenca). Sredstva morajo biti porabljena za nakup svežega sadja in zelenjave, ki je na voljo učencem ob rednih obrokih.

Učenci bodo tako spoznali različne vrste svežega sadja in zelenjave, izboljšali prehrambene navade in razvili ustrezen odnos do hrane.

{phocagallery view=category|categoryid=88|

limitstart=0|limitcount=4|detail=2|displayname=0|

displaydetail=1|imageshadow=shadow1}

Ta vnos je bil objavljen v 2011 - 2012, arhiv. Zaznamek za trajno povezavo.