ŽONGLIRAMO …

V četrtek, 8. septembra, sta nas obiskala mlada žonglerja in akrobata iz Etiopije, Markos Teklu in Dawit Lakew, ki trenutno bivata v Azilnem centru Vič. Obiske in delavnice, ki potekajo po slovenskih šolah kot projekt “Šolski multikultivator”, organizira Društvo za trajnostni razvoj Terra Vera, sofinancira ga Urad Vlade RS za komuniciranje. V uvodu je predsednica društva Jana Milovanović predstavila gosta in spregovorila nekaj besed o težavah beguncev ter vzrokih, zakaj bežijo iz svojih dežel. Nato sta žonglerja z različnimi rekviziti začela izvajati svoje mojstrovine in požela velik aplavz. Učenci in učitelji smo uživali v predstavi, v drugem delu pa smo se pridružili nastopajočima in se še sami preizkusili v akrobatskih in žonglerskih spretnostih. Sploh ni enostavno, zato so žogice, obroči in keglji leteli po celi telovadnici.

Preživeli smo zabavno, pa tudi poučno uro. Mogoče se bo kateri od učencev na naslednjem šolskem izzivu »Pokaži, kaj znaš« predstavil z žonglersko točko 🙂

Damijana Karlič

Ta vnos je bil objavljen v 2016 - 2017, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.