9. RAZRED NA SREDNJI STROJNI ŠOLI

V ponedeljek, 28. novembra 2016, so učenci 9. razreda obiskali Srednjo strojno šolo na Šolskem centru Novo mesto. Ogledali so si varilsko delavnico g. Janeza, ki je na šoli učitelj praktičnega pouka. Najprej jim je predstavil postopek varjenja in razkazal zaščitno opremo, v nadaljevanju pa so se učenci tudi sami preizkusili v varjenju. Spoznali so tudi pripomočke za kovanje železa in si ogledali, kako iz kosa železa nastane ogrodje za svinčnik. Zanimivo je bilo videti napravo, ki preko čitalca slike iz pločevine natančno izreže takšen kos pločevine, kakršen je narisan na predloženi sliki. G. Janez je uporabil sliko konja in po nekaj minutah so imeli učenci pred seboj pločevinastega konja, ki so ga prejeli v spomin na njihov obisk.

Hvala Srednji strojni šoli Novo mesto za sprejem in gospodu Janezu za predstavitev svojega dela.

Ta vnos je bil objavljen v 2016 - 2017. Zaznamek za trajno povezavo.