NA KMETIJSKI ŠOLI GRM

V torek, 6. 12. 2016, so se učenci 8. b in 9. razreda z mestnim avtobusom odpeljali na Kmetijsko šolo Grm v Sevno. Obisk šole je bil za njih zelo pomemben, saj se bodo s pomočjo pridobljenih informacij lažje odločali o svojem nadaljnjem šolanju. Na obisku šole jim je g. Jarc predstavil izobraževalni program Pomočnik v biotehniki in oskrbi, nato pa so imeli pod vodstvom ge. Turk dve delavnici. Pred začetkom so se učenci na delavnici ustrezno pripravili. Umili so si roke in si nadeli predpasnik ter zaščitno kapo. Najprej so se učili pripravljati jabolčne krhlje, nato pa so iz kvašenega testa izdelovali parklje in pletenice. Za zaključek so se sprehodili po šolskem posestvu, kjer so si ogledali hleve, skladišča sena, čebelnjak, predelovalnico mleka, kmetijske stroje in različne kmetijske površine ter videli veliko različnih domačih živali.

Hvala Kmetijski šoli Grm za sprejem in prijetno gostovanje.

Ta vnos je bil objavljen v 2016 - 2017. Zaznamek za trajno povezavo.