OBISK SREDNJE LESARSKE ŠOLE

V ponedeljek, 12. decembra 2016, so učenci 8. a in 8. b razreda obiskali srednjo lesarsko šolo na Šolskem centru Novo mesto. Sprejel jih je g. Mirtič, ki jim je razkazal šolske delavnice. Tako so lahko učenci na lastne oči videli delo dijakov v šolskih delavnicah ter različne pripomočke in stroje za obdelovanje lesa. Profesor je učencem podrobneje opisal delo dijakov na šoli, učenci 8. razreda pa so profesorju predstavili izdelke, ki jih že sedaj izdelujejo pri pouku Tehnike in tehnologije. Nato so imeli delavnico, pri kateri so se naučili sestavljati ptičje hišice in pručke. Ko so končali, so delavnico tudi pospravili za seboj. V drugem delu jim je g. Pečaver predstavil laserski stroj, ki lahko iz lesa izreže karkoli, na les pa lahko tudi gravira. S pomočjo takšnega stroja tako na šoli izdelujejo različne dekorativne izdelke, medalje, slike in podobno. Delo stroja so si učenci ogledali tudi v živo, nato pa so iz pripravljenih kosov sestavili lesenega božička, ki so ga ob koncu delavnice tudi pobarvali.

Najlepša hvala Srednji gradbeni, lesarski in vzgojiteljski šoli za sprejem ter g. Mirtiču in g. Pečaverju za predstavitev šole in svojega dela.

Ta vnos je bil objavljen v 2016 - 2017. Zaznamek za trajno povezavo.