KRKIN TEDEN HUMANOSTI IN PROSTOVOLJSTVA – NOVINARSKA KONFERENCA

V sredo, 22. marca, so predstavniki Krke v prostorih naše šole pripravili novinarsko konferenco. Na njej so novinarjem predstavili dogajanje v Krkinem tednu humanosti in prostovoljstva, ki bo od 3. do 8. aprila 2017.

Novinarske konference se je udeležilo kar precej novinarjev različnih medijev. To je bila za nas priložnost, da tudi mi predstavimo našo šolo in da povemo, kaj vse pri nas počnemo. Že za uvod so naši učenci s kratkim kulturnim programom navdušili vse prisotne. Potem je ravnateljica predstavila šolo in poudarila dolgoletno sodelovanje s Krko. Letos namreč obeležujemo 40 let uradnega pokroviteljstva Krke. Vedno pa posebej poudarimo, da je finančna pomoč sicer izjemnega pomena za izboljšanje pogojev za delo in za izvajanje nadstandardnih dejavnosti za naše učence, da pa je pri sodelovanju s Krkaši našim otrokom zelo pomemben občutek sprejetosti in osebni stik z ljudmi s posluhom za drugačnost. Ravnateljica je predstavila tudi projekte, šolske in mednarodne, v katerih sodelujemo. Veliko zanimanja med novinarji pa je bilo glede aktivnosti v projektu Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport »Mreža strokovnih institucij za podporo otrokom s posebnimi potrebami in njihovim družinam«, ki ga delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Novinarje smo pogostili s kosilom iz naše šolske kuhinje, ob odhodu pa so prejeli tudi okrasni izdelek naših učencev.

Spet smo s skupnimi močmi pripravili lep dogodek, na katerem smo prepričali prisotne tako s svojim znanjem kot gostoljubjem. S tem se še bolj odpiramo v okolje. Bolj ko nas bodo ljudje poznali, manj bo predsodkov o drugačnosti! To pa je tako naš glavni cilj! Hvala celotni ekipi, ki je sodelovala pri pripravi dogodka in poskrbela, da je vse potekalo tako kot je treba in da so gostje od nas odšli zadovoljni in z lepimi vtisi!

Vida Marolt, ravnateljica

Kako so o dogodku poročali tudi nekateri mediji, pa si lahko ogledate na spodnjih povezavah.

DOLENJSKI LIST

DOLENJSKA NEWS

POROČILA OB PETIH RTV SLO 1 (9,15)

Ta vnos je bil objavljen v 2016 - 2017, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.