POMOČ PRI SAMOOSKRBI S SADJEM IN ZELENJAVO IN GOSPODINJSKA OPRAVILA

V okviru projekta Programa dodatnega usposabljanja (pri Modulu 5 Pomoč pri samooskrbi s sadjem in zelenjavo in gospodinjska opravila) opravljamo različna dela, pri katerih se poskušamo naučiti kaj novega in zanimivega. Trudimo se biti kar najbolj koristni.  Oktobra smo na šolskem vrtu izkopali krompir in ga spravili v šolsko kuhinjo. Uporabili ga bomo pri pouku gospodinjstva. Tistega dne, ko smo pobirali krompir, smo pripravili celodnevne aktivnosti v znamenju krompirja, ki smo jih poimenovali krompirjada. Dan je bil namenjen vsem učencem na šoli. Iz krompirja smo pripravili različne jedi, ki smo jih nato pojedli na šolskem igrišču, kjer smo pekli tudi krompir v žerjavici. Na temo krompirja smo ustvarjali, risali in pisali. Nastala je brošura o krompirju. Preživeli smo prijeten dan, ki ga bomo naslednje leto ponovili. S šolskega vrta smo spravili tudi ostalo zelenjavo. Blitvo smo zamrznili, da jo bodo lahko kuharice porabile pri kuhanju, zelje pa smo naribali in ga pripravili za kisanje. Pojedli ga bomo pri malici. Uživali smo v delavnici na kateri smo spekli jabolčni zavitek. Izvedli smo tudi delavnice, pri katerih smo brisali šolske mize in likali. Še s posebnim veseljem smo se lotili likanja, ko smo dobili nov likalnik, ki smo ga kupili s sredstvi, ki so namenjena projektu.

NALOŽBO SOFINANCIRATA REPUBLIKA SLOVENIJA IN EVROPSKA UNIJA IZ EVROPSKEGA SOCIALNEGA SKLADA.

Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Projekt PDU, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.