IZ ŽIVLJENJA DR. FRANCETA PREŠERNA

V čast kulturnemu prazniku je danes, 7. 2. 2018,  na naši šoli potekala proslava z naslovom IZ ŽIVLJENJA DR. FRANCETA PREŠERNA.

Učenci dramskega, plesnega in glasbenega krožka so, oblečeni v dame in gospode takratnega časa, z dramsko igro in glasbo iz Prešernovega obdobja obiskovalce prireditve popeljali v čas vse od njegovega otroštva do zrelih let. Prizore so povezovale Prešernove pesmi Lipica, Vrba, Pod oknom, Povodni mož…

Tudi letos je ravnateljica šole Vida Marolt podelila Kettejeve nagrade učencem in zaposlenim za izjemne dosežke na področju šolskih kulturnih dejavnostih. Letošnji nagrajenci so učenci Lucija Tramte, Aljaž Hrovatič in Anja Cimermančič ter učitelja Marko Feguš in Darinka Pirc. Ob koncu je vsem zaželela lepo praznovanje kulturnega praznika.

Proslavo smo zaključili s slovensko himno, kot se za tak praznik spodobi. Posebna zahvala pa gre Kseniji Pejanovič za odlično organizacijo dogodka.

Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.