DELOVNA SOBOTA

V soboto, 7. aprila, smo na šoli izpeljali dan dejavnosti. Lep sončen dan je bil kot nalašč za urejanje okolice šole. Starejši učenci in zaposleni smo pridno izkopavali ter pospravljali kamne z brežine nad šolsko njivo ter ravnali površino s posipavanjem zemlje. Očistili smo zeliščni vrt in ga uredili za novo rastno sezono. S Kmetijske šole Grm so nam že med tednom pripeljali gnoj, ki smo ga nato v okviru delavnice Program dodatnega usposabljanja že raztrosili po njivi. Delavci Kmetijske šole nam bodo njivo tudi preorali. Za sajenje smo pripravili visoke grede, uredili smo tudi gredico za cvetje okoli spomenika Dragotina Ketteja.  Prelopatali smo mivko v peskovniku in v doskočišču za skok v daljino. Pospravili smo staro listje okrog dreves v okolici šole in pometli asfaltne površine. Pospravili smo tudi klet z vrtnim orodjem in pripomočki. Najmlajši smo s pomočjo učiteljic presajali rože in pobirali smeti v okolici šole. Nekateri pa smo se po malici odpravili še na ogled vrtnarije. Celo dopoldne smo bili delovni in ustvarjalni. Po končanem delu smo bili zelo veseli, zadovoljni in ponosni, da smo opravili toliko koristnega dela.

Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.