SPOMINI NA OTROŠTVO – IGRE NEKOČ IN DANES

Na svetovni dan Rdečega križa, 8. maja, smo se učenci 4. razreda in 2./3. stopnje posebnega programa aktivno udeležili osrednjega dogodka Medgeneracijska vas “Spomini na otroštvo – igre nekoč in danes”.

Naloga vseh udeležencev dogodka je bila predstavitev starih otroških iger naših babic in dedkov. Tako smo na Kettejevi stojnici, s pomočjo prijazne babice našega Davida gospe Anice, pripravili dve igri: barvice in vrtenje gumba. Slednja je bila med našimi obiskovalci zelo zanimiva. Kaj hitro pa smo jo vzljubili tudi mi ter se v njej preizkusili.
Seveda smo obiskali tudi stojnice drugih šol ter spoznali veliko zanimivih iger.

Najbolj nestrpno pa smo  čakali kulturni del programa s podelitvijo priznanj za najboljše razglednice likovnega natečaja “Ker mi je mar” ter naj prostovoljca. Kettejevci smo se ponovno izkazali za odlične ustvarjalce, saj sta bili nagrajeni kar dve naši razglednici. Nagrajenca Enej Mirtič in Tilen Brajdič sta si poleg priznanja prislužila še enodnevni izlet na Debeli rtič. Obema čestitamo!!

Zapisala Gabriela Maček

Ta vnos je bil objavljen v 2017 - 2018, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.