POMOČ PRI SAMOOSKRBI S SADJEM IN ZELENJAVO IN GOSPODINJSKA OPRAVILA

V okviru projekta Program dodatnega usposabljanja smo bili tudi v letošnjem šolskem letu zelo delavni. Na novoletnem bazarju smo prodali vse plišaste sovice in okrasne vrečke s piškoti. Celo leto smo pridno brisali šolske klopi in likali serviete. Za državno likovno srečanje, ki smo ga letos gostili na šoli, smo sešili plišaste škrate. Spomladi so nam preorali šolski vrt (pravzaprav kar manjšo njivo), kar so organizirali naši pokrovitelji iz Krke d. d. Mi pa smo se potem pridno lotili sajenja in sejanja. Nekaj sadik so nam podarili na Kmetijski šoli Grm, ostalo pa smo kupili v bližnji vrtnariji. Posadili smo sadike solate in gomolje krompirja, čebulo, ribez, bučke, koruzo, zelje in nadzemno kolerabico ter posejali korenček, blitvo in redkvice. Razveselili smo se velikih glav solate, ki so jo kuharice pripravile pri šolskih kosilih.  Očistili smo zeliščni skalnjak, z vrta sproti pobirali plevel in rahljali zemljo. Iz regratovih cvetov smo naredili medeni namaz. Okopali smo krompir, ki ga bomo izkopali in pojedli na jesenski krompirjadi. Zadovoljni smo, ker je naše celoletno delo obrodilo bogate sadove.

NALOŽBO SOFINANCIRATA REPUBLIKA SLOVENIJA IN EVROPSKA UNIJA IZ EVROPSKEGA SOCIALNEGA SKLADA.

Ta vnos je bil objavljen v 2018 - 2019, Projekt PDU, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.