PROJEKT ENO TREE PLANTING: 3. SAJENJE DREVESA NA ŠOLSKEM VRTU

Na šolskem dvorišču
vitka breza zdaj stoji,
prijatelju kostanju
maha in kriči:

»Zdaj sem tukaj tudi jaz,
ti dolgčas več ne bo.«
Veselo z vejami mahlja,
okoli nje pa sveža sapica pihlja.
(Dajana Držanič)

 

Na naši šoli smo že tretjič sadili drevo v sklopu mednarodnega projekta ENO TREE PLANTING. Pridružili smo se preko 10 000 šolam iz 150 držav in ob 12h po lokalnem času posadili naše avtohtono drevo, brezo. Na ta način smo prispevali k temu, da bo zeleni obroč dreves v 24 urah obkrožil svet. Naj nas naša  breza vedno, ko jo bomo pogledali, spomni, da moramo poskrbeti zase, za naravo okoli nas, predvsem pa, da vztrajamo pri doseganju zastavljenih ciljev tako kot breza, ki jo veter upogiba, a ostaja pokončna. Družbo bo delala kostanju, ki smo ga posadili že lani. Skupaj bosta ustvarila senco vsem učencem naše šole in jim vsako jutro zaželela dobrodošlico.

(Skupno 284 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2019 - 2020, ENO globalno sajenje dreves, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.