OBELEŽILI SMO SVETOVNI DAN GLASBE

V torek, 1. oktrobra 2019, so učenci posebnega programa z njihovimi učitelji z dnevom dejavnosti obeležili svetovni dan glasbe.

Učenci so se aktivno vključevali v različne delavnice, ki so bile vsebinsko povezane prav z glasbenimi aktivnostmi. Tako so v gibalno plesni delavnici z mentorico Dajano Držanič spoznavali različne banse in ljudske rajalne igre, se v glasbeno terapevtski delavnici pod mentorstvom Gabi Maček sproščali s pomočjo tibetanskih glasbil, v ustvarjalni delavnici z mentorico Ksenijo Pejanovič  izdelovali mala glasbila iz odpadnih materialov, v glasbeni delavnici pa z mentorico Darinko Pirc spoznavali in igrali na mala in čisto prava glasbila, peli pesmi ter ustvarjali najrazličnejše zvočne slike.

Dopoldanske dejavnosti so učence tako navdušile, da jih želijo deliti tudi z udeleženci projektnega tedna, ki pravkar poteka na šoli. Vsekakor pa bomo na šoli še večkrat organizirali takšne in podobne dogodke.

Ta vnos je bil objavljen v 2019 - 2020, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.