Sodelovanje z Dnevnim centrom Brezje

Dne 10. 10. ter 11. 10. 2019 sta na šoli potekala sestanka s predstavnico Dnevnega centra Brezje, ki deluje pod okriljem Društva za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto. V okviru Dnevnega centra Brezje je vsak dan po učenju na voljo več vrst delavnic, kamor se lahko vpišejo vključeni učenci. Obeh sestankov so se udeležili razredniki romskih učencev ter svetovalna delavka, namenjena pa sta bila krepitvi sodelovanja med šolo in Društvom za razvijanje prostovoljnega dela, ki v svoj Dnevni center Brezje vključuje tudi učence iz naše šole. Glavna tema pogovorov je bila spodbujanje obiskovanja delavnic, ki pomagajo pri socialni vključenosti etničnih manjšin ter dogovori o nadaljnjih načinih sodelovanja.

Ta vnos je bil objavljen v 2019 - 2020. Zaznamek za trajno povezavo.