RADI PIŠEMO Z ROKO

Ta teden, od 20. do 24. januarja, je na naši šoli potekal projekt Teden pisanja z roko, ki ga po celi Sloveniji organizira društvo Radi pišemo z roko.

Zakaj?

Zato, ker je pisanje z roko zdravilno. Če pišemo s pisalom, je to mnogo bolje od tipkanja, saj naši možgani tako trenirajo in postajajo močnejši. Ko bomo stari, bodo naši možgani začeli pešati, a s pisanjem lahko to upočasnimo. S pisanjem si bolje zapomnimo besede in številke, dlje smo lahko zbrani in bolj aktivni. Kar si napišemo, nam lahko vzbudi več idej, zato tudi pisatelji in pesniki radi pišejo z roko.

Letošnja tema projekta je V NAŠI DRUŽINI RADI PIŠEMO Z ROKO. V sodelovanje smo povabili starše in stare starše naših učencev, ki so se na povabilo odzvali v velikem številu. Družinski člani so se medsebojno opisovali, si izmenjevali lepe misli in primerjali svoje pisave.

Naši učenci vsak dan pridno pišejo. Kaj pa odrasli?

»Rada pišem z roko, še vedno pišem veliko voščilnic za praznike in razglednice z dopustovanja. Pisanje z roko se mi zdi veliko bolj osebno, tudi sama rajši prejmem pismo ali razglednico, pisano z roko, in ne po elektronski pošti.« ga. Damijana Karlič

Naša šola je prav tako kot ena velika družina, zato so učiteljice z go. ravnateljico podale nekaj misli tudi o tem. Učenci pa lahko na razstavi odkrivajo, komu rokopisi pripadajo.

 »Kot učitelj imaš pogosto dve družini. Ena je tista, ki ostaja doma, v drugo pa vstopiš vsako jutro, ko odpreš šolska vrata. Hočeš ali nočeš, tudi ta druga hitro postane del tebe.« ga. Jasna Banovec

»Kajti šola je naš drugi dom in v tem domu smo kot pisan travnik. Vsaka roža na njem je enkratna in vsaka diši čisto drugače.« ga. Vida Marolt

»Naša šola je drugačna. Drugačen je program in mi. Pomembno je, da drug drugemu pomagamo. Veliko šteje toplina, empatičnost, sočutje, prijaznost […].« ga. Nataša Jakše

Vsem za zahvaljujemo za sodelovanje, še posebej vsem staršem in starim staršem. V galeriji so na voljo fotografije razstave. Vabljeni, da si jo ogledate tudi v živo.

Pripravila: Jana Zajc

(Skupno 263 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2019 - 2020, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.