KROMPIRJADA na 2./3. in 5./6. stopnji

Za nami je še ena krompirjada. Preden smo se lotili izkopavanja krompirja na šolskem vrtu, smo spekli jabolčni zavitek. Pripravili smo ga iz jabolk, ki smo jih nabrali v šolskem sadovnjaku. Jabolka smo z lahkoto narezali v multipraktiku, ki smo ga kupili preko projekta Program dodatnega usposabljanja.

Zaradi epidemije korona virusa na pomlad nismo mogli posaditi krompirja, a smo se ob vrnitvi v šolo razveselili lepega presenečenja: na vrtu je pognalo in obrodilo kar nekaj samorodnega krompirja. Nakopali smo ga za pošteno peko v žerjavici. Tako smo se dopoldne potili na šolskem vrtu ob izkopavanju krompirja, za večerjo pa se bomo mastili s krompirjem, pečenim v žerjavici.

Ta vnos je bil objavljen v 2020 - 2021, Dogaja se, Projekt PDU, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.