OKTOBER – MEDNARODNI MESEC ŠOLSKIH KNJIŽNIC

Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – Internatinal Assotiation of School Librarianship)  že od leta 1999 v mesecu oktobru vabi k praznovanju in promociji šolskih knjižnic. Leta 2007 je Zveza bibliotekarskih združenj Slovenije (ZBDS) prvič pripravila dejavnosti tudi pri nas. Letošnje geslo Iskanje poti do zdravja in dobrega počutja se nanaša na izzive, ki nam jih prinaša nova realnost – življenje in sobivanje s pandemijo koronavirusa. Knjige nam lahko pomagajo, da svet postane lepši in prijaznejši, da se počutimo bolje in dobro voljo razdajamo naokoli.

Oktobra smo v okviru Nacionalnega meseca skupnega branja brali in poslušali poezijo, med učenci prve triade potuje bralni nahrbtnik, mnogi pa ste že začeli z branjem za bralno značko.

Vabim tudi ostale, da se nam pridružijo in obiščejo šolsko knjižnico. Dobrodošli 🙂

Šolska knjižničarka
Damijana Karlič

Ta vnos je bil objavljen v 2020 - 2021, Dogaja se, Knjižnica, Knjižnične novice. Zaznamek za trajno povezavo.