DAN ROMOV 8. 4. 2021

Danes obeležujemo DAN ROMOV. Zaradi že nekaj časa trajajoče epidemiološke situacije in s tem povezanih ukrepov, dneva tudi letos na naši šoli nismo mogli proslaviti s skupnim druženjem.

Učenci so si v svojih razredih pogledali kratko predstavitev romske kulture, ki so jo predstavili romski učenci, ki obiskujejo našo šolo. Spoznali smo, kdo so pravzaprav Romi, od kod so prišli in s čim so se v preteklosti ukvarjali. Prebrali smo tudi romsko pravljico o nastanku čudežnih gosli.

V nekaterih razredih so si uro popestrili z izdelovanjem romske zastave, risanjem motivov iz pravljice, učenjem romskih besed in drugimi aktivnostmi.

Na spodnji povezavi je moč najti instrumentalno izvedbo romske himne v izvedbi učencev 2./3. stopnje posebnega programa ter njihove razredničarke.

VSEM NAŠIM ROMSKIM UČENCEM IN NJIHOVIM STARŠEM ISKRENE ČESTITKE OB NJIHOVEM PRAZNIKU.

Ta vnos je bil objavljen v 2020 - 2021. Zaznamek za trajno povezavo.