ZEMLJA JE V NAŠIH ROKAH

V tednu od 19. do 23. aprila smo učenci in učitelji posebnega programa obeležili dan Zemlje z različnimi dejavnostmi. Najmlajši so si ogledali ekološki otok, pridno sortirali odpadke, ustvarjali. Starejši učenci pa so se lotili urejanja okolice šole, pometanja in grabljenja trave, odnašanja odpadnih vej na kurišče za šolo, nabiranja naravnih materialov…. Ker pa nam vreme ni bilo naklonjeno, smo se nekaterih aktivnosti lotili tudi v učilnicah. Tako smo iz odpadnega papirja izdelovali okrasne posodice za svinčnike in koše za smeti, iz naravnih materialov oblikovali mandale ter okrasili tudi panoje v jedilnici in na hodnikih šole. Tudi na medsebojne odnose nismo pozabili – na skrivaj smo na listke pisali lepe misli ter z njimi razveselili sošolce, učiteljice in vse zaposlene na šoli.

Ugotovili smo, da za ustvarjanje ne potrebujemo dragih materialov in spoznali, da moramo skrbeti za naš planet. NAJ BO VSAK DAN DAN ZEMLJE!

zapisala Ksenija Pejanovič

Ta vnos je bil objavljen v 2020 - 2021, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.