MEDNARODNI NATEČAJ ENOART “OGROŽENE ŽIVALI”

Ker so natečaji EnoArt-a vedno zanimivi in poučni, se jih na naši šoli zelo radi udeležujemo. Tako smo učenci 1./2. ter 5./6. stopnje posebnega programa, pod mentorstvom učiteljic Ksenije in Gabi, mesec maj med drugim posvetili še enemu mednarodnemu natečaju EnoArt-a z naslovom Endangered animals – Ogrožene živali. Tokrat je bila naša prva naloga ugotoviti, katere živali v Sloveniji veljajo za ogrožene. Žal jih je kar veliko! Nato si je vsaka skupina otrok znotraj svojega »mehurčka« izbrala eno ogroženo žival ter dobro razmislila, iz katerih odpadnih materialov bi jo lahko naredili – torej ponovno smo pokazali, da smo že pravi mojstri recikliranja. Začeli smo z zbiranjem odpadnih stvari – lučk, cedil, posod, žlic, zajemalk, vrčev, podkev, starih lopat in veder, … Nato pa smo se lotili oblikovanja 3D ogrožene živali. Imeli smo veliko idej, a na koncu smo se odločili oblikovati želvo, medveda in metulja. Jih prepoznate na slikah? Učiteljici sta opise naših ogroženih živali in materialov, iz katerih smo jih naredili, posredovali organizatorjem, sedaj pa držimo pesti, da bo kateri od izdelkov tudi nagrajen!

zapisala Gabriela Maček

Ta vnos je bil objavljen v 2020 - 2021, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.