1.r-Z GLAVO V NARAVO

Danes smo v 1. razredu začeli z novim mini projektnim tednom. Tokrat smo se posvetili naravi in gibanju. Za začetek smo se odpravili v bližnji gozd, kjer smo s pomočjo Gozdončkov (gozdnih kartic), spoznavali in odkrivali vrste dreves, njihove plodove, tipali lubje in ustvarjali gozdne slike iz naravnih materialov. Na gozdni jasi smo se posladkali tudi z gozdnimi jagodami…njami…kako so bile slastne.

Na poti nazaj do šole smo opazovali cvetoč travnik in življenje na njem. Pot so nam prekrižali pisani metulji, črički, gosenice, hrošči, čebele in še mnogo drugih bitij. Z veseljem smo jih opazovali in poslušali njihovo oglašanje.

Vsak si je nato nabral še šopek travniških rožic, iz katerih smo nato v šoli izdelali krasne travniške metulje, ki sedaj krasijo našo učilnico.

Dan smo zaključili z igro hokeja in poligonom v šolski telovadnici. Jutri pa nas čaka prav posebno doživetje… Vas zanima kakšno? Vam pokažemo jutri 🙂

Ta vnos je bil objavljen v 2020 - 2021, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.