DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA

Učenci in učitelji Osnovne šola Dragotina Ketteja se zavedamo pomembnosti gibanja in njegovega pozitivnega vpliva, ne samo na fizično stanje telesa ampak tudi na psihično, zato smo športno aktivni prav vsak dan.

Današnji dan pa smo v celoti posvetili športu in se tako priključili mnogim po Sloveniji, ki so z različnimi športnimi dejavnostmi obeležili Dan slovenskega športa.

Z učenci smo izvedli različne športne aktivnosti, ki so bile prilagojene sposobnostim posameznih skupin učencev. Športnih aktivnosti danes ni manjkalo: od pohodov skozi mesto in na okoliške vzpetine, do orientacijskih in elementarnih iger v naravi ter različnih gibalnih iger v gozdu.

Evropski teden športa, ki se je pričel z današnjim dnem, smo uspešno zaključili, jutri pa nadaljujemo s takšnim tempom naprej, saj smo vključeni tudi v mednarodni projekt Evropski šolski športni dan.

Ta vnos je bil objavljen v Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.