MREŽA GOZDNIH VRTCEV IN ŠOL

V šolskem letu 2021/22 je naša šola postala član Mreže gozdnih vrtcev in šol Slovenije s katero upravlja Inštitut za gozdno pedagogiko in ima podporo pri Zavodu RS za šolstvo. Kot člani Mreže gozdnih vrtcev in šol bomo spodbujali kreativnost, inovativnost, radovednost, sodelovanje in odličnost naših otrok. Težili bomo k temu, da postane gozd s številnimi pozitivnimi učinki samoumeven del vsakodnevnih dejavnosti in ne le ena od mnogoterih možnosti, ki so otrokom le občasno na voljo. Skupaj z našimi učenci bomo iskali pot nazaj k naravi ter k večji svobodi gibanja in razmišljanja. Gre za celoletni projekt, ki vzpodbuja dejavnosti na prostem, zato se bomo skozi celo leto poskušali čim več zadrževati na prostem: v bližnjem gozdu, na travniku ter se potrudili pouk prenesti v naravno okolje.  V projektu bodo sodelovali vsi učenci posebnega programa ter učenci 1./2. in 4. razreda.

https://www.gozdna-pedagogika.si/gozdne-sole/

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v Mreža gozdnih vrtcev in šol, Projekti. Zaznamek za trajno povezavo.