NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA

Nacionalno preverjanje znanja (NPZ) je zunanje pisno preverjanje znanja učencev 6. in 9. razreda osnovne šole. Dosežki NPZ so dodatna informacija o znanju učencev ter pomoč pri prizadevanju za kakovostnejše učenje in poučevanje. Postopek izvedbe NPZ zagotavlja vsem učencem enake možnosti pri izkazovanju znanja, saj vsi učenci v državi na isti dan rešujejo enake preizkuse pod enakimi pogoji.

Nacionalno preverjanje znanja za učence osnovnih šol s prilagojenim izobraževalnim programom z nižjim izobrazbenim standardom ni obvezno. Učenci se za preverjanje odločijo prostovoljno s pisnim soglasjem staršev.

Ob koncu 2. vzgojno-izobraževalnega obdobja (6. razred) se preverja znanje učencev iz:

– matematike in

– slovenščine.

Ob koncu 3. vzgojno-izobraževalnega obdobja (9. razred) se preverja znanje učencev iz:

– matematike,

– slovenščine in

– tretjega predmeta, ki je v letošnjem šolskem letu družboslovje.

Nacionalno preverjanje znanja se bo v šolskem letu 2021/22 izvajalo:

4. maja 2022 – matematika

6. maja 2022 – slovenščina

10. maja 2022 – družboslovje (9. razred)

Učenci in starši lahko podrobnejše informacije o NPZ v šolskem letu 2021/22 pridobite v publikaciji Informacije za učence in starše  2021/2022

Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno. Zaznamek za trajno povezavo.