PETI DAN BREZ ZASLONOV

Prvi torek v mesecu januarju je bil, kot peti dan v tem šolskem letu, namenjen DNEVU BREZ ZASLONOV. Pravijo, da prenasičenost z zasloni povzroča utrujenost, razdražljivost, pomanjkanje motivacije ter povečuje tveganje za digitalno izčrpanost. Vse to lahko vodi v slabše medosebne odnose, pomanjkanje gibanja, slabše spalne vzorce, povečan stres, upad motivacije za ostale aktivnosti ter pomanjkanje kreativnosti.

Učenci četrtega razreda se že vse šolsko leto trudimo, da gradimo dobre medsebojne odnose, se veliko gibamo in smo kreativni ter ustvarjalni. Pri vsem tem pa nismo uporabljali zaslonov. Telefoni so v razredu prepovedani, računalnik pa je do nedavnega učiteljica uporabljala samo za nujne službene potrebe. Ker smo bili zelo pridni, kar brez zaslonov, nas je v novem letu v razredu pričakalo pravo presenečenje. Dobili smo nov računalnik in projekcijsko opremo. Sedaj si bomo pouk lahko popestrili z različnimi interaktivnimi nalogami. Še vedno pa se bomo trudili, da bi veliko aktivnosti izvajali brez zaslonov. Ugotovili smo, da zaslonov v šoli sploh ne pogrešamo. Tako vsak prvi torek v mesecu za nas do sedaj ni bil izziv, temveč vsakdanji dan. Se pa veselimo novih izzivov!

Ta vnos je bil objavljen v 2021 - 2022, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.