50. MEDNARODNI LIKOVNI NATEČAJ LIDICE 2022

Naši mladi ustvarjalci 1./2. ter 4./5. stopnje posebnega programa so se tudi letos udeležili mednarodnega likovnega natečaja Lidice 2022 – 50th International Children’s Exhibition of Fine Arts Lidice 2022, katerega organizator je Mednarodna otroška umetniška razstava Lidice (ICEFA Lidice), ki je bila ustanovljena davnega leta 1967 v počastitev spomina na otroške žrtve iz češke vasice Lidice. Glavna tema letošnjega natečaja je bila MUZEJ. Pred ustvarjanjem smo ugotovili, da nam je tema pisana na kožo, saj imamo bogato kulturno dediščino, ki jo lahko predstavimo z likovnimi deli. Uspelo nam je ustvariti pet likovnih del, ki smo jih že poslali na Češko. Sedaj pa držimo pesti, da bo katero izmed njih tudi nagrajeno!

zapisali Ksenija Pejanovič in Gabriela Maček

Ta vnos je bil objavljen v 2021 - 2022, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.