OBISK SREDNJE STROJNE ŠOLE

V petek, 1. aprila 2022, so se učenci 9. razreda odpravili na Šolski Center Novo mesto. Obiskali so Srednjo strojno šolo. Sprejela sta jih svetovalna delavka ga. Kaja Ivanetič in profesor g. Matej Peterlin. Na začetku so si ogledali glavni vhod v Šolski center, učilnice splošno-izobraževalnih predmetov, zbornico, knjižnico, jedilnico in ostale zanimivosti na hodnikih. Svoj obisk so nadaljevali v Medpodjetniškem izobraževalnem centru, kjer se nahajajo različne strojne delavnice. V varilski delavnici so spoznali različne metode varjenja ter se v točkovnem varjenju preizkusili tudi sami. V avtomehanični delavnici so si ogledali različna vozila in pripomočke, ki jih avtoserviser uporablja pri svojem delu. Ogledali so si tudi druge vrste delavnic, kjer pri praktičnem pouku dijaki uporabljajo sprva ročna, kasneje pa tudi strojna orodja in naprave. Nekatere so preizkusili tudi sami. Izvedeli so, da imajo dijaki skozi celotno šolsko leto dva dneva na teden praktični pouk, udeležujejo pa se tudi strokovnih ekskurzij.

Hvala Srednji strojni šoli Novo mesto za sprejem in predstavitev svojega dela.

Ta vnos je bil objavljen v Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.