MREŽA GOZDNIH VRTCEV IN ŠOL

V šolskem letu 2022/23 bo naša šola nadaljevala s članstvom v  Mreži gozdnih vrtcev in šol Slovenije, s katero upravlja Inštitut za gozdno pedagogiko in ima podporo pri Zavodu RS za šolstvo. Kot člani Mreže gozdnih vrtcev in šol bomo spodbujali kreativnost, inovativnost, radovednost, sodelovanje in odličnost naših otrok. Skupaj z našimi učenci bomo iskali pot nazaj k naravi ter k večji svobodi gibanja in razmišljanja. Gre za celoletni projekt, ki vzpodbuja dejavnosti na prostem, zato se bomo skozi celo leto poskušali čim več zadrževati na prostem: v bližnjem gozdu, na travniku ter se potrudili pouk prenesti v naravno okolje. S tem bomo našim učencem omogočili hitrejši razvoj gibalnih in motoričnih spretnosti ter jim omogočili pridobivanje znanja, izkušenj na konkretnem nivoju – torej v naravi. V projektu bodo sodelovali vsi učenci posebnega programa ter učenci 1./2., 4.a in 4.b razreda NiS 

(Skupno 20 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2022 - 2023, Dogaja se, Mreža gozdnih vrtcev in šol. Zaznamek za trajno povezavo.