ŠOLSKI PROJEKT BODI POZITIVEN: »POZITIVEN DO KONCA« – 1. NALOGA

Letošnji celoletni šolski projekt Bodi pozitiven je nadaljevanje lanskoletnega projekta Razmišljaj pozitivno – lani smo pozitivno samo razmišljali, letos pa smo se odločili to tudi postati! Tako se bomo v okviru nalog šolskega projekta Bodi pozitiven potrudili razvijati pozitiven odnos in naravnanost do sebe ter do drugih ljudi in narave; se naučili vztrajati pri iskanju rešitev, kadar nastopijo problemi ter se pozitivno naravnani podali na pot do cilja.

Za nami je prva naloga projekta, ki nosi naslov »Pozitiven do konca«. Učenci so si skupaj z njihovimi učiteljicami zastavili cilje, ki jih bodo s skupnimi močmi in pozitivno naravnanostjo poskušali uresničiti do konca šolskega leta. Da pa zastavljenih ciljev ne bi pozabili, so jih nekateri učenci zapisali, spet drugi pa narisali ali zanje poiskali ustrezno sliko. Vsak zapisan ali narisan cilj so označili s svojim imenom in jih spravili v posebne škatlice ali kozarce. Zakaj posebne? Zato, ker so jih učenci okrasili skupaj in s tem v razred vnesli kanček čarovnije, ki jim bo pomagala pri uresničevanju njihovih ciljev. Držimo pesti, da se čim več zastavljenih ciljev uresniči! In kakšni so njihovi cilji? To pa naj ostane skrivnost, ki jo bomo razkrili ob koncu šolskega leta.

»USPELI BOSTE, ČE NAJDETE NEKAJ,

ČESAR SE BOSTE DRŽALI,

KAR VAS BO MOTIVIRALO,

KAR VAS BO NAVDIHOVALO.«

Tony Dorsett

Ta vnos je bil objavljen v 2022 - 2023, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.