DAN ŠOLE

Komaj smo vstopili v novo leto, je bilo pri nas spet svečano, saj smo praznovali dan šole. V četrtek, 19. januarja, je gledališka skupina, ki jo sestavljajo učiteljice in učitelj, pripravila kulturni program. Na ta dan se je namreč rodil pesnik Dragotin Kette, po katerem nosi šola ime.

Zbrali smo se v jedilnici, okrašeni s Kettejevimi portreti. V gledališki igri je prišel med nas kar sam pesnik! Za rojstnodnevno darilo smo mu zapeli Kette rap, on pa nam je v zahvalo podaril basni in pesmi. Izvrstno so jih odigrale naše učiteljice, pomagali so jim tudi učenci. Da je bilo praznovanje rojstnega dne popolno, je vsak pri kosilu dobil kos torte.

V druženju smo preživeli prijetno urico, se zabavali in učili ob Kettejevih basnih ter skozi okno opazovali, kako naletava sneg. Pa naj še kdo reče, da je januar žalosten in siv 🙂

Ta vnos je bil objavljen v 2022 - 2023, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.