OBDARILI SMO PREDSEDNICO DRŽAVE

Sova je simbol modrosti in znanja, kot spremljevalka boginje Atene pa simbolizira tudi pravico, kar je eden izmed razlogov, da jo je kot svoj znak posvojila, poleg mnogih pravnikov, tudi predsednica države Republike Slovenije Nataša Pirc Musar. Sovice vseh vrst, velikosti, barv in materialov zbira že zelo dolgo.

Na pobudo poslanke državnega zbora Vide Čadonič Špelič smo jo tudi mi obdarili s kipom njej ljubega motiva ter ji tako izkazali podporo in spoštovanje. Kip smo izdelali  iz keramične mase, ki smo jo vlili v predhodno narejen glinen kalup. Nastalo kiparsko delo smo nato poslikali, ga patinirali ter pritrdili na lesen podstavek. Naša podoba sovice je drugačna. Edinstvena. Taka, kot smo mi vsi. Upamo, da se bo gospa predsednica ob pogledu nanjo še velikokrat spomnila na dobrosrčnost naših učencev, predvsem pa krepila zavedanje, kako lepo je biti del te drugačnosti ter kako pomembno je skupaj graditi okolje, ki le-to sprejema in podpira. Sovica je delo naše učenke Leje Nose, pri izdelavi izdelka pa ji je bila v pomoč učiteljica Andreja Schwenner.

(Skupno 211 obiskov, današnjih obiskov 1)
Ta vnos je bil objavljen v 2022 - 2023, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.