BRANJE NE POZNA MEJA/ČITANJE NE POZNAJE GRANICE

V mednarodnem projektu smo s hrvaško OŠ Pećine iz Rijeke sodelovali že peto leto, letos so brali učenci 9. razreda in tri skupine posebnega programa. Obnovili smo znanje o naši sosedi Hrvaški, si v PPT predstavitvi ogledali lepote mesta Rijeka in  spoznavali avtorico Sunčano Škrinjarić – njeno življenje, ki je bilo močno prepleteno s Slovenijo, ter otroška knjižna dela. Devetošolci so brali kratke zgodbe in pravljice v zbirki Veter na počitnicah, učenci 6. st. PPVI knjigo Trije snežaki, učenci 3./4. in 5. st. PPVI pa zgodbo Plesna obleka rumenega regrata. Slednjo so učenci posebnega programa pod mentorstvom Darinke Pirc tudi odigrali in naredili video.

Prijatelji s Hrvaške so spoznavali Slovenijo, Novo mesto in brali knjigo Jane Bauer Ding dong zgodbe.

Ob koncu šolskega leta smo izmenjali naše vtise o prebranih delih in se dogovorili, da z dobrim sodelovanjem nadaljujemo tudi drugo leto.

Ta vnos je bil objavljen v 2022 - 2023, Branje ne pozna meja, Dogaja se, Knjižnica, Knjižnične novice. Zaznamek za trajno povezavo.