TEDNI VSEŽIVLJENJSKEGA UČENJA NA NAŠI ŠOLI

Tudi letos smo se na šoli pridružili projektu Tedni vseživljenjskega učenja, ki ga koordinira Andragoški center Slovenije. V letošnjem letu smo izvedli delavnice pripravljanja bezgovega soka, kjer so učenci sami nabrali cvetove,  poiskali recept, skuhali sok in ga opremili z etiketami. Spoznali smo rastline, ki se sadijo na vrtu. V ta namen obiskali vrtni center in si ogledali ter kupili sadike in semena in jih posadili/posejali na šolski vrt. Babice in dedke smo prosili, da so nam povedali pravljico iz njihovega otroštva, ki smo jo nato ilustrirali in ustvarili kamišibaj. Raziskovali smo travnik in iskali rastline različnih barv, nato smo travnik še narisali z voščenkami in vodenimi barvicami. Naučili smo se tudi ples, ki smo ga predstavili-z njim nastopali na zaključni prireditvi na šoli. Kot vsako leto, smo se tudi letos ob tem zelo zabavali in nekaj novega naučili.

Ta vnos je bil objavljen v 2023 - 2024, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.