DAN ODPRTIH VRAT NA KMETIJSKI ŠOLI GRM

V četrtek, 10. 10. 2024, so učenci 8. b in 9. razreda v okviru karierne orientacije obiskali Kmetijsko šolo Grm. Ob prihodu sta jih sprejela dva dijaka, ki sta jih pospremila v veliko predavalnico, kjer je potekala predstavitev šole in njihovih izobraževanih programov. Profesorica slovenščine je izvedla tudi zanimiv kviz, v katerem sta med vsemi obiskovalci Kmetijske šole zmagala dva naša učenca. Sledil je ogled celotnega posestva. Sprehod je potekal od rastlinjakov do hlevov, mimo mlekarne do sprehajalnika za konje in maneže, skladišč sena, sadovnjakov in predelovalnice sadja. V razstavnem prostoru so si učenci ogledali različne šolske stojnice, na katerih so lahko poskusili v šoli pripravljene različne vrste kruha, pašteto, slanino, piškote, čaj ali sušeno sadje, ter se seznanili z različnimi praktičnimi deli in šolskimi pripomočki ali orodji. Sledila je delavnica izdelave zelenjavne začimbne mešanice v enem izmed praktičnih prostorov in zaključek poučnega dneva ob vznožju Trške gore.

Ta vnos je bil objavljen v 2024 - 2025, Dogaja se. Zaznamek za trajno povezavo.